Ροάν-Μονακό 74-85: Διπλό και παραμένουν στην πρώτη θέση οι Μονεγάσκοι

Η Μονακό νίκησε εκτός έδρας την Ροάν με 85-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 12-11.

Η Μονακό έκανε καλύτερο ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17). Οι Μονεγάσκοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Ροάν με έξι σερί πόντους να μειώνει την διαφορά, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-40).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα του Πριγκιπάτου να ανεβάζει τον ρυθμό της και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-60). Αν και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με δύο πόντους στο 32' λεπτό (68-66), η Μονακό με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 19-14, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Ροάν με 85-74.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μπλόσογκειμ και Χαλ με 18 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Ροάν ξεχώρισαν οι Μάρτς και Ντε Σόουζα με 26 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-25, 40-44, 60-66, 74-85