Μπανταλόνα-Μπασκόνια 77-86: Διπλό για τους Βάσκους με κομβικούς τους Χάουαρντ και Γκιεντράιτις

Η Μπασκόνια νίκησε εκτός έδρας την Μπανταλόνα με 86-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 27-5, ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 18-14.

Πιο δυνατή αρχή έκανε η Μπανταλόνα, η οποία είχε τον έλεγχο του αγώνα και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-21). Αν και η Μπασκόνια ισοφάρισε στο 15' λεπτό (33-33), οι "πράσινοι" είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-39).

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με ένα επί μέρους σκορ 25-18 και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-63). Η Μπασκόνια είχε τον πρώτο λόγο στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 22-14, νίκησε εκτός έδρας την Μπανταλόνα με 86-77.

Από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Χάουαρντ και Γκιεντράιτις με 25 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπανταλόνα ξεχώρισαν οι Γκάι και Μπιργκάντερ με 14 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-21, 45-39, 63-64, 77-86