Μπαρτσελόνα-Ουνικάχα 79-88: Οι Ανδαλουσιανοί έκαναν μπρέικ και ισοφάρισαν την σειρά σε 1-1

Η Ουνικάχα Μάλαγα νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 88-79 και ισοφάρισε σε 1-1 την σειρά των ημιτελικών του ισπανικού πρωταθλήματος.

Σαρωτικοί οι "πράσινοι" στα πρώτα λεπτά και είχαν το πάνω χέρι, για αυτό και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-18). Αν και η Μπαρτσελόνα μείωσε την διαφορά στο +1 σε δύο περιπτώσεις, οι Ανδαλουσιανοί προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-37).

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους "πράσινους" με ένα επί μέρους σκορ 14-3, να προηγούνται με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-57). Η Ουνικάχα Μάλαγα είχε τον πρώτο λόγο και είχε τον έλεγχο στην τέταρτη περίοδο, για αυτό και νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 88-79, ισοφαρίζοντας με 1-1 στην σειρά των ημιτελικών του ισπανικού πρωταθλήματος.

Από την Ουνικάχα Μάλαγα διακρίθηκε ο Κάρτερ που σκοράρε 19 πόντους, με τους Καλινόσκι και Κράβις να σκοράρουν με 13 πόντους έκαστος. Από την Μπαρτσελόνα ξεχώρισαν οι Λαπροβίτολα και Κάλινιτς με 19 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 18-25, 37-40, 57-63, 79-88