Τζιρόνα-Ρεάλ 74-93: Παραμένει αήττητη η Βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε εκτός έδρας την Τζιρόνα με 93-74 και έκανε το 4/4, ενώ η καταλανική ομάδα έπεσε στο 3-1.

Η Ρεάλ επέβαλλε τον ρυθμό της από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-17). Οι μερένγχες ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-28).

Οι μπλάνκος συνέχισαν δυναμικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 33-24, προηγήθηκαν με 26 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-52). Αν και η Τζιρόνα είχε ένα επί μέρους σκορ 22-15 στην τέταρτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 93-74.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Μούσα και Γιαμπουσελέ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Τζιρόνα ξεχώρισαν οι Ιροέγκμπου και Γκολομάν με 17 και 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-23, 28-45, 52-78, 74-93