Ρεάλ-Μπασκόνια 92-83: Με κορυφαίο τον Κοζέρ παραμένει αήττητη η βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης υπερασπίστηκε την έδρα της, νικώντας την Μπασκόνια με 92-83 και παραμένοντας αήττητη σε 11 αγώνες, με την ομάδα από την Βιτόρια να πέφτει στο 8-3.

Οι δύο ομάδες συνεχώς εναλλάσονταν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με την Ρεάλ Μαδρίτης να παίρνει διαφορά έξι πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-19).

Η Μπασκόνια πάτησε το γκάζι και ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 24-15 και βρέθηκε στο τέλος του ημιχρόνου μπροστά με τρεις πόντους (43-40).

Στην τρίτη περίοδο, η βασίλισσα δεν άργησε να περάσει μπροστά και απο εκεί και πέρα δεν της έφυγε από τα χέρια το προβάδισμα, ενώ με ένα επί μέρους σκορ 28-15, είχε προβάδισμα δέκα πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-58).

Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε την διαφορά και τελικώς νίκησε την Μπασκόνια με 92-83.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισαν οι Κοζέρ και Ντεκ με 21 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Χένρι και Ντράγκιτς με 21 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 25-19, 40-43, 68-58, 92-83