Ρεάλ Μαδρίτης-Μπέτις 95-77: Άνετη νίκη με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε άνετα εντός έδρας την Ρεάλ Μπέτις με 95-77, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 24-1 και παραμένει στην πρώτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 6-19 και την 17η θέση.

Η βασίλισσα ξεκίνησε δυνατά στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-14). Παρά την πίεση της Ρεάλ Μπέτις, οι Μαδριλένοι δεν έχασαν την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο και είχαν προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-38).

Στην τρίτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης πάτησε το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 24-13 και ήταν μπροστά με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-51). Οι μερένχες διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησαν την Ρεάλ Μπέτις με 95-77.

Ο νεαρός πρώην φόργουορντ του Ολυμπιακού και νυν της Ρεάλ Μαδρίτης, Τρίσταν Βούκσεβιτς ήταν καθοριστικός στην νίκη των μερένχες, αφού είχε έντεκα πόντους και μία ασίστ σε 14:09 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 46-38, 70-51, 95-77