Ρεάλ Μπέτις-Μπαρτσελόνα 61-78: Με rotation και με διπλό Σμιτς ενόψει Ολυμπιακού

Η Μπαρτσελόνα, η οποία έκανε ροτέισον ενόψει του αγώνα με τον Ολυμπιακό την Τετάρτη (13/10), φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και νίκησε εκτός έδρας την Ρεάλ Μπέτις με 78-61.

Αν και η Μπέτις πιέζε και ήταν ανταγωνιστική, η Μπαρτσελόνα δημιούργησε ένα προβάδισμα στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-29). Παρότι η Μπέτις την "μάτσαρε" στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-50). Η Μπαρτσελόνα πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-11 κατάφερε να νικήσει την Μπέτις εκτός έδρας με 78-61.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκε ο Σμιτς με 12 πόντους και δέκα ριμπάουντ,  ενώ οι Κούριτς και Λαπροβίτολα σκόραραν από έντεκα πόντους έκαστος. Από την Μπέτις ξεχώρισαν οι Τοντόροβιτς και Μπορχανάτζε με 15 και 11 πόντους. αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 15-19, 29-37, 50-57, 61-78