Ρεάλ-Μπέτις 71-48: Στο ρελαντί η Βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε εύκολα την Μπέτις με 71-48, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 10-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-9.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε πολύ δυνατα τον αγώνα και ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-6). Η Μπέτις ήθελε να ισορροπήσει το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους μερένγχες να συνεχίζουν δυναμικά και να προηγούνται με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (32-21).

Η βασίλισσα ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 23 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-34). Το αποτέλεσμα είχε κριθεί, με την Ρεάλ Μαδρίτης να διατηρεί την υψηλή διαφορά στην τέταρτη περίοδο και να νικάει εντός έδρας την Μπέτις με 71-48.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Αμπάλντε και Ταβάρες (7ρ.) με έντεκα πόντους έκαστος. Από την Μπέτις ξεχώρισαν οι Έβανς και Πασέκνις με 22 και οχτώ πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 18-6, 32-21, 57-34, 71-48