Μπασκόνια-Μπιλμπάο 101-86: Τρίτη σερί νίκη με οδηγό τον Μπόλντγουιν

Η Μπασκόνια υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπιλμπάο με 101-86, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ του στο 7-6, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 3-9.

Οι δυο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μπασκόνια να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-18). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-37).

Η ομάδα από την Βιτόρια κράτησε την διαφορά της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-63). Η Μπασκόνια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Μπιλμπάο με 101-86.

Από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Μπόλντγουιν και Φοντέκιο με 26 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπιλμπάο ξεχώρισαν οι Τόμας και Μπιγκότ με 23 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-18, 50-37, 71-63, 101-86