Ρεάλ Μαδρίτης - Μάλαγα 79-74: Mε Χάνγκα και Γιουλ συνεχίζει νικηφόρα η Βασίλισα

Η Ρεάλ Μαδρίτης με ανατροπή νίκησε εντός έδρας την Ουνικάχα Μάλαγα που κοουτσάρει ο Φώτης Κατσικάρης, με 79-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-1, ενώ οι Ανδαλουσιανοί έπεσαν στο 6-7.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Ουνικάχα Μάλαγα να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-16). Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-31).

Η Ρεάλ Μαδρίτης πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 31-16, προσπέρασε στο σκορ και προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-53). Η βασίλισσα κράτησε την απόσταση στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ουνικάχα Μάλαγα με 79-74.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Χάνγκα και Γιουλ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Ουνικάχα Μάλαγα ξεχώρισαν οι Μπουτέιγ και Φερνάντεθ με 14 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-19, 31-37, 62-53, 79-74