Φουενλαμπράδα-Τενερίφη 104-96: Στην παράταση επικράτησαν οι Μαδριλένοι

H Φουενλαμπράδα νίκησε στην παράταση την Τενερίφη με 104-96 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-6, ενώ οι "νησιώτες" έπεσαν στο 5-9.

Η Φουενλαμπράδα ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-45). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-62).  Η Τενερίφη βρήκε απαντήσεις στην τέταρτη περίοδο, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της τέταρτης περιόδου (91-91) και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.Η Φουενλαμπράδα ήταν ανώτερη στο έξτρα πεντάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 13-5, νίκησε εντός έδρας την Τενερίφη με 104-96.

Από την Φουενλαμπράδα διακρίθηκαν οι Ρίστιτς (12ρ. και μία ασίστ) και Εμεγκάνο με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Τενερίφη ξεχώριαν οι Γουίλτζερ και Τοντόροβιτς με 31 και 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 26-18, 52-45, 68-62, 91-91 (τέλος της κανονικής περιόδου), 104-96 (τέλος της α' παράτασης)