Μπανταλόνα-Ρεάλ 71-90: Εκτός έδρας νίκη με Γαλλικό αέρα για την Βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε εκτός έδρας της Μπανταλόνα με 90-71, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 15-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-5.

Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε το πάνω χέρι από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Η Μπανταλόνα έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-14, προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-38).

Η Βασίλισσα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-16, προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-58). Οι μερένγχες ανέβασαν ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-13, νίκησαν εκτός έδρας την Μπανταλόνα με 90-71.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Ερτέλ και Γιαμπουσελέ με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπανταλόνα ξεχώρισαν οι Τόμιτς και Μπροντζιάνσκι με 18 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-24, 42-38, 58-65, 71-90