Χάμπουργκ Τάουερς-Μπανταλόνα 75-92: Εκτός έδρας νίκη και πρώτη θέση για τους Καταλανούς

Η Μπανταλόνα νίκησε εκτός έδρας τους Χάμπουργκ Τάουερς με 92-75 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-2 (1η θέση), με την Γερμανική ομάδα να πέφτει στο 4-7 (8η θέση).

Οι Χάμπουργκ Τάουερς ξεκίνησαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-12). Η Μπανταλόνα πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 25-16, μείωσε την διαφορά, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (38-37).

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-18, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-56). Η Μπανταλόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας τους Χάμπουργκ Τάουερς με 92-75.

Από την Μπανταλόνα διακρίθηκε ο Παρά με 18 πόντους, με τους Μπουσκέτς και Γουίλις με έντεκα πόντους έκαστος. Από τους Χάμπουργκ Τάουερς ξεχώρισαν οι Χομέσλει και Χόλατζ με 22 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 22-12, 38-37, 56-66, 75-92