Μπασκόνια-Μπρεογκάν 89-84: Έφεραν τα πάνω-κάτω με καθοριστικούς Γκιεντράιτις και Φοντέκιο

Η Μπασκόνια υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπρεογκάν με 89-84 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-11 (7η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 11-12 (9η θέση).

Δυνατό το ξεκίνημα της Μπρεογκάν στην αρχή και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-32). Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά η Μπρεογκάν συνέχισε να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-59). Η Μπασκόνια ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 30-21 και νίκησε εντός έδρας την Μπρεογκάν με 89-84.

Από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Γκιεντράιτις και Φοντέκιο με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπρεογκάν ξεχώρισε ο Μαχάλαμπασιτς με 15 πόντους, με τους Μπελ-Χάινς και Μούσα να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 14-24, 32-42, 59-63, 89-84