Ανδόρρα-Μπούργος 73-71: Πήρε το ντέρμπι των ουραγών η ομάδα του Πριγκιπάτου

Η Ανδόρρας νίκησε εντός έδρας την Μπούργος με 73-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-21 (18η θέση), ίδιο ρεκόρ με την 16η Μπέτις και την 17η Μπούργος.

Η Μπούργος ήταν πιο αποτελεσματική στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (32-20). Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (52-42). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 23-13, κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της  τέταρτης περιόδου (65-65). Η Ανδόρρα ήταν πιο αποτελεσματική στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης (8-6) και νίκησε εντός έδρας την Μπούργος με 73-71.

Από την Ανδόρρα διακρίθηκαν οι Μίλερ-ΜακΙντίρε και Χάναχ με 18 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπούργος ξεχώρισαν οι Τάρικ και Έντι με 13 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 9-19, 20-32, 42-52, 65-65 (τέλος της τέταρτης περιόδου), 73-71 (τέλος της α' παράτασης)