Μπρεογκάν-Μπαρτσελόνα 72-74: Οι μπλαουγκράνα έκαναν ανατροπή από το -22

Με πολύ μεγάλη ανατροπή, η Μπαρτσελόνα νίκησε εκτός έδρας την Μπρεογκάν με 74-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 25-7 (1η θέση), ενώ η ομάδα από την Γαλικία έπεσε στο 15-17 (11η θέση).

Η Μπρεογκάν άρχισε πολύ δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-15). Η ομάδα από την Γαλικία συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-15, προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-30), έχοντας πάρει προβάδισμα και με 22 πόντους (48-26, 18' λεπτό).

Αν και οι μπλαουγκράνα πίεσαν για να μειώσουν την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-52). Η Μπαρτσελόνα έκανε την απόλυτη ανατροπή στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 22-6 και νίκησε την Μπρεογκάν με 74-72.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Αμπρίνες και Ντέιβις με δώδεκα και έντεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Μπρεόγκαν ξεχώρισαν οι Μαχάλμπασιτς και Κουιντέλα με έντεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 26-15, 48-30, 66-52, 72-74