Ρεάλ-Βαλένθια 79-62: Οι Μαδριλένοι επικράτησαν με υπογραφή του Μούσα

H Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Βαλένθια με 79-62 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-2, ενώ οι "νυχτερίδες" έπεσαν στο 4-6.

Πολύ δυνατό ξεκίνημα για την Ρεάλ Μαδρίτης στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-7). Αν και η Βαλένθια με ένα επί μέρους σκορ 20-13 στο δεύτερο δεκάλεπτο, μείωσε την διαφορά, οι μερένγχες βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (32-27).

Οι μπλάνκος πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-16, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-43). Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βαλένθια με 79-62.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Μούσα και Χεζόνια με 22 και δέκα πόντους αντίστοιχα. Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Γουέμπ και Χάρπερ με 14 και δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-7, 32-27, 58-43, 79-62