Ομπραντόιτο-Ρεάλ 78-84: Με ηγέτες τους Μούσα και Ντεκ πήραν το διπλό οι Μαδριλένοι

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε εκτός έδρας την Ομπραντόιρο με 84-78 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-3, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 10-11.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν σαρωτική στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου Οι μερένγχες είχαν την διαφορά τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-30).

Αν και οι γηπεδούχοι πίεσαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου (27-22), οι μπλάνκος βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-57). Η Ομπραντόιρο μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 84-78.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Μούσα και Ντεκ με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Ομπραντόιρο ξεχώρισε ο Μπλάζεβιτς με 18 πόντους, με τους Γκερέρο και Σκράμπ να βάζουν από δώδεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 14-24, 30-44, 57-66, 78-84