Εφές–Μπεσίκτας 84-80: Άνετη νίκη και παραμένει αήττητη

Η Εφές νίκησε την Μπεσίκτας με 84-80, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 20-0, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 10-10.

Η Εφές μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, με την Μπεσίκτας να δίνει συνεχώς απαντήσεις, αλλά τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-25). Αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Εφές μείωσε στο 19' και είχε προβάδισμα με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (42-41).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, η Εφές με ένα επί μέρους 23-10 πέρασε μπροστά και είχε προβάδισμα με εννιά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-58). Αν και οι γηπεδούχοι είχαν ένα σταθερό προβάδισμα, η Μπεσίκτας μείωσε την διαφορά στα τελευταία λεπτά, αλλά η Εφές διαχειρίστηκε καλύτερα το προβάδισμα και νίκησε με τέσσερις πόντους (84-80).

Τα δεκάλεπτα: 27-25, 42-41, 67-58, 84-80