Μπουγιουκτσεκμετσέ-Εφές 83-94: Ο Σίνγκλετον έδειξε τον δρόμο για το 21-0

Η Εφές νίκησε εκτός έδρας την Μπουγιουτσεκμέτσε με 94-83, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 21-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 7-14.

Η Εφές μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, με την Μπουγιουτσεκμέτσε να έχει απαντήσεις, αλλά τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-19).  Αν και οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά δύο φορές στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου, η Εφές είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-36).

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο μέρος και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, νίκησαν την Μπουγιουτσεκμέτσε εκτός έδρας με 94-83.

Ο Σέιλ Λάρκιν ενώ βρισκόταν στην αποστολή, δεν αγωνίστηκε καθόλου.

Από την Μπουγιοκτσεκμέτσε διακρίθηκε ο Έλιντριντζ με 19 πόντους, ενώ από την Εφές ξεχώρισαν οι Σίνγκλετον και Άντερσον με 19 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 36-45, 60-72, 83-94