Τόφας-Φενέρμπαχτσε 78-82: Ζορίστηκε αλλά πήρε την νίκη η ομάδα του Τζόρτζεβιτς

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε εκτός έδρας της Τόφας με 82-78 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 22-6 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 15-13 (8η θέση).

H Τόφας είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-21). Η Φενέρμπαχτσε ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-17 και προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-43).

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 20-11, προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (20-11). Η Φενέρμπαχτσε πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 26-15, έκανε ανατροπή και νίκησε εκτός έδρας την Τόφας με 82-78.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Γκούντουριτς και Πιέρια με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Τόφας ξεχώρισαν οι Κρουζ και Έννις με 20 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 26-21, 43-45, 63-56, 78-82