Μερκεζεφέντι-Κόνιασπορ 91-84: Με εξαιρετική εμφάνιση του Ρογκαβόπουλου

Η Μερκεζεφέντι νίκησε εντός έδρας την Κόνιασπορ με 91-84 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-11, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 6-15.

Αν και η Κονιασπόρ είχε για περισσότερη ώρα το προβάδισμα, οι δύο ομάδες ήταν ισοπαλία στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-20). Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-38).

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-58). Η Μερκεζεφέντι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Κόνιασπορ με 91-84.

Από την Μερκεζεφέντι διακρίθηκαν οι Ράταν-Μέις και Ρογκαβόπουλος με 24 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Κόνιασπορ ξεχώρισαν οι Πέρεθ και Σουλάιμον με 25 και 20 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-20, 38-40, 61-58, 91-84