Φενέρμπαχτσε-Μπεσίκτας 95-80: Με 30αρα του Χέις

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 95-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-3, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 6-15.

Πιο δυνατά άρχισε η Φενέρμπαχτσε και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17). Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-38).

Οι "κίτρινοι-μπλε" είχαν τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-64). Η Φενέρμπαχτσε ανέβασε ταχύτητα στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 23-16, νίκησε την Μπεσίκτας με 95-80.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Χέις και Έντουαρντς με 30 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπεσίκτας ξεχώρισαν οι Ούσερ και Φρίμαν με 22 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-17, 46-38, 72-64, 95-80