Πάρμα-ΤΣΣΚΑ 60-82: Ντεμπούτο για Φαρίντ, κομβικοί οι Λούντμπεργκ και Χάκετ ενόψει Ολυμπιακού

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη νίκησε εκτός έδρας την Πάρμα Πέρμ με 82-60 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 1-1.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πάτησε το γκάζι στα πρώτα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-16). Το σκορ ήταν χαμηλά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-27).

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξέφυγε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 19-10, προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-47). Αν και η Πάρμα Πέρμ ήθελε να συμμαζέψει την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας βρήκε λύσεις και νίκησε εκτός έδρας με 82-60, ενόψει του εντός έδρας αγώνα με τον Ολυμπιακό την Παρασκευή (22/10).

Στο παιχνίδι της Δευτέρας (18/10) έκανε ντεμπούτο για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ο Κένεθ Φαρίντ, ο οποίος είχε τρία ριμπάουντ σε 11:06 λεπτά, ενώ διακρίθηκαν από τους φιλοξενούμενους οι Λούντμπεργκ και Χάκετ με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Πάρμα Περμ ξεχώρισαν οι  Μέγιερις και Παραχούσκι με δέκαι και εννιά πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-25, 27-37, 37-56, 60-82