Ούνικς-Κάλεφ Κράμο 71-54: Με υπογραφή Χεζόνια και Βοροντσέβιτς

Η Ούνικς Καζάν είχε ένα εύκολο μεσημέρι κόντρα στην Κάλεφ Κράμο, την οποία νίκησε με 71-54, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 8-1, ενώ η Εσθονική ομάδα έπεσε στο 3-6.

Η Ούνικς Καζάν ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (32-26). Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-42). Η Ούνικς Καζάν διατήρησε το προβάδισμα της στα επόμενα λεπτά της τέταρτης περιόδου και νίκησε την Κάλεφ Κράμο με 71-54.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Χεζόνια και Βοροντσέβιτς με 15 και 11 πόντους αντίστοιχα. Από την Κάλεφ/Κράμο ξεχώρισαν οι Μέλσον και Μπέρι με 12 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-15, 42-26, 56-42, 71-54