Ζιελόνα Γκόρα-Ούνικς 80-85: Επέστραψαν από το -19 με κορυφαίους τους Τζον Μπράουν και Μάριο Χεζόνια

Η Ούνικς Καζάν επικράτησε με ανατροπή, της Ζιελόνα Γκόρα με 85-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-2 (1η θέση), ενώ η Πολωνική ομάδα έπεσε στο 1-10 (12η θέση) στην VTB League.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Ζιελόνα Γκόρα με ένα επί μέρουςσκορ 12-2, να είναι μπροστά με επτά ασίστ στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-15).  Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήραν προβάδισμα ακόμη και με 19 πόντους (47-28, 18' λεπτό). Η ομάδα από το Πολωνία συνέχισε δυναμικά και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-36).

Οι "πράσινοι" πάτησαν  το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-16, μείωσαν την διαφορά, με την Πολωνική ομάδα να προηγείται με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-61). Η Ούνικς Καζάν ξέφυγε και ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 24-13, νίκησε εκτός έδρας την Ζιελόνα Γκόρα με 85-80.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Τζον Μπράουν (9ρ. και πέντε ασίστ) και Χεζόνια (6ρ. και τρεις ασίστ) με 20 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Ζιελόνα Γκόρα ξεχώρισαν οι Άπιτς (12ρ. και τρεις ασίστ) και Μέιερ (3ρ. και δύο ασίστ) με 20 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-15, 51-36, 67-61, 80-85