Περιστέρι - Μπάκεν Μπέαρς 85-83: Με την υπογραφή του Πέτεγουεϊ η πρώτη νίκη

Η ομάδα του Περιστερίου πήρε τη νίκη με 85-83 απέναντι στην Μπάκεν Μπέαρς και πανηγύρισε έτσι για πρώτη φορά  στη διοργάνωση, ενώ η ομάδα την Δανία έπεσε στο 0-2.

Δυνατά μπήκε στον αγώνα η ομάδα του Περιστερίου και από νωρίς επέβαλλε τον ρυθμό της στον αγώνα, τελειώνοντας την πρώτη περίοδο στο +12 ( 24-12,10').  Στη δεύτερη περίοδο η Δανική ομάδα ανέβασε λίγο την απόδοση και μπόρεσε να μειώσει στους 5 πόντους, με το ημιχρόνο να τελειώνει στο (40-35). Μετά την ανάπαυλα το σύνολο του Σωτήρη Μανωλόπουλου πήρε εκ νέου μπροστά και παίζοντας όμορφο μπάσκετ ανέβασε την διαφορά των δύο ομάδων σε διψήφια νούμετα (59-49,30').  Στο τελευταίο μέρος η Ελληνική ομάδα έκανε διαχείριση και αν... και τα χρειάστηκε στο τελευταίο λεπτό κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με 85-83 μετά το λέι απ του Μίλερ στα 3'' , αφού λίγο πριν στα 10'' είχε ισοφαρίσει σε 83-83 ο Τζάκσον για τους Μπάκεν.

Για το Περιστέρι την διαφορά έκανε ο Πέτεγουεϊ με 20 πόντους και ακολούθησε ο ΜακΚρι με 12 πόντους

Για τους Μπάκεν Μπέας ξεχώρισε ο Τζάκσον με 22 πόντους και ο Ντιουφ που πρόσθεσε αάλλους 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-12, 40-35, 59-49, 85-83