Πολωνία-Ρουμανία 88-81: Με «24αρα» του Μιχαλάκ έκλεισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της

Η Πολωνία έκανε το καθήκον της, νικώντας την Ρουμανία με 88-81.

Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-26). Αν και η ομάδα από την Βαλκανική χώρα απείλησε, η Πολωνία διαχειρίστηκε την καταστάση και είχε προβάδισμα 13 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (50-37).

Η Πολωνία με ένα επί μέρους σκορ 25-16 ξέφυγε στο δεύτερο μέρος, έχοντας προβάδισμα 22 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-53). Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να νικήσουν την Ρουμανία με 88-81.

Από την Πολωνία ξεχώρισαν οι Μιχαλάκ και Σοχάν με 24 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ρουμανία διακρίθηκαν οι Ματσιούκα και Νικολέσκου με 16 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 34-26, 50-37, 75-53, 88-81