Βίρτους Μπολόνια-Σάσαρι 78-83: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τους μπιανκομπλού

Η Σάσαρι πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Βίρτους Μπολόνια με 83-78, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 4-4, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 5-3.

H Σάσαρι πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-12), με την Βίρτους Μπολόνια με ένα επί μέρους σκορ 26-19 να μειώνει στους οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.

Η Σάσαρι στην τρίτη περίοδο ανέβασε την διαφορά ακόμη και στους 16 πόντους (56-40), αλλά είχε προβάδισμα μόλις με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Οι μπιανκομπλού δεν έχασε σε καμία στιγμή το προβάδισμα και κατάφεραν να νικήσουν εκτός έδρας την Βίρτους Μπολόνια με 83-78.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Μάρκοβιτς και Γουίμς με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Σάσαρι ξεχώρισε ο Μπέντζιους με 22 πόντους, 8 ασίστ και τρία ριμπάουντ, αλλά και ο Σπίσου με 19 πόντους, 14 ασίστ και τρία ριμπάουντ.

Περίοδοι: 12-27, 38-46, 54-60, 78-83