Μαυροβούνιο - Βοσνία 88-69: Ο Μιχαίλοβιτς έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Η Εθνική Μαυροβουνίου επικράτησε εντός έδρας της Εθνικής Βοσνίας Ερζεγοβίνης με 88-69, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με το Μαυροβούνιο να κάνει επτά σερί πόντους και να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 23-11, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-26).

Η Τσρνα Γκόρα διατήρησε την διαφορά της σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-46). Το Μαυροβούνιο κράτησε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας της Εθνικής Βοσνίας Ερζεγοβίνης με 88-69, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023.

Από την Εθνική Μαυροβουνίου διακρίθηκαν οι Μιχαίλοβιτς και Πόποβιτς με 20 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Εθνική Βοσνίας Ερζεγοβίνης ξεχώρισαν οι Ρόμπερσον και Μούσα με 20 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-15, 41-26, 66-46, 88-69