Λιθουανία-Γαλλία 65-90: Με σούπερ Φρανσίσκο και Γουεμπανιάμα

Η Εθνική Γαλλίας νίκησε εκτός έδρας την Εθνική Λιθουανίας με 90-65, με τις δύο χώρες να έχουν ρεκόρ 7-2.

Η Εθνική Γαλλίας είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-33). Οι τρικολόρ πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-14, προηγήθηκαν με 23 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-47). Η Εθνική Γαλλίας διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Εθνική Λιθουανίας με 90-65. Σε αυτό τον αγώνα, έγινε το ντεμπούτο του Βίκτορ Γουεμπανιάμα με την ομάδα των ανδρών της Εθνικής Γαλλίας.

Από την Εθνική Γαλλίας διακρίθηκαν οι Φρανσίσκο και Γουεμπανιάμα (9ρ. και μία ασίστ) με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από την Εθνική Λιθουανίας ξεχώρισαν οι Μπέντζιους και Μπλάζεβιτς, οι οποίοι σκόραραν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 14-22, 33-43, 47-70, 65-90