Τουρκία-Βέλγιο 86-52: Με υπογραφή των Μπιτίμ και Καμπακά

Η Εθνική Τουρκίας νίκησε την Εθνική Βελγίου με 86-52, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο ρεκόρ 3-4. Υπενθυμίζουμε ότι βρίσκονται στον όμιλο της Εθνικής Ελλάδας, η οποία θα αντιμετωπίσει την Εθνική Βελγίου στο Μονς, την Δευτέρα (14/11).

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στην αρχή του αγώνα, οι οποίοι έπαιξαν πολύ αποτελεσματικά και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-27). Η Εθνική Τουρκίας ήταν πολύ δυναμική στο δεύτερο ημίχρονο και διατήρησε το προβάδισμα της, με αποτέλεσμα να νικήσει εντός έδρας την Εθνική Βελγίου με 86-52.

Από την Εθνική Τουρκίας διακρίθηκαν οι Μπίτιμ και Καμπάκα με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Εθνική Βελγίου ξεχώρισαν οι Μπάκο και Ταμπού με 17 και έξι πόντους.

Tα δεκάλεπτα: 23-13, 43-27, 60-40, 86-52