Ελευθερία Μ. – Καρόλο 58-96: Ήττα με κάτω τα χέρια

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε η Ελευθερία να κοιτάξει στα μάτια την Καρόλο, καθώς από την δεύτερη περίοδο και μετά, φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, με το Μοσχάτο να γνωρίζει την βαριά ήττα με 96-58, που το ρίχνει στο 1-3.

Μοιρασμένη η πρώτη περίοδο της αναμέτρησης, όπως δείχνει το ισόπαλο 19-19. Η Πάνγκαλος έβαλε την Ελευθερία μπροστά με 21-19, για να ακολουθήσει, όμως, ένα 6-18 για το 27-37, διαφορά που η φιλοξενούμενη ομάδα διατήρησε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου (32-41). Ίδια η εικόνα της αναμέτρησης και στην τρίτη περίοδο, με την Καρόλο να φτάνει στο +21 στο 27’ (41-62), μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο της αναμέτρησης, όπως δείχνει το τελικό 58-96.

Η Ζεκ με 16 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ από πλευράς Ελευθερίας, με την Σπαθάρου να ακολουθεί με 11 πόντους και την Μπικλ με 10. Για την Καρόλο, που τελείωσε το ματς με έξι «διψήφιες», 26 πόντους σημείωσε η Μπουντέρα, με την Γουόκερ να έχει 16 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 32-41, 47-66, 58-96