Πρωτέας Β.–Εσπερίδες Κ. 72-74: Κατέλαβε την 3η θέση στο πρωτάθλημα η ομάδα της Καλλιθέας

Οι Εσπερίδες Καλλιθέας κατέλαβαν την 3η θέση στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, καθώς επικράτησαν στο Γ.Γεννηματάς του Πρωτέα Βούλας με 74-72 και έκαναν το 2-0 νίκες στις μεταξύ τους αναμετρήσεις των Play Off. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Η oμάδα της Καλλιθέας από το πρώτο και όλας ημίχρονο επέβαλλε τον ρυθμό της και πήγε στα αποδυτήρια όντας μπροστά με διψήφιες τιμές διαφορά (28-40). Στο δεύτερο μέρος , ο Πρωτέας βελτίωσε την επιθετική του λειτουργία , μείωσε την διαφορά και έφτασε να προηγηθεί με βολές (72-70)  της Σταμάτη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Η Χατζηβασιλείου ισοφάρισε σε 72-72. Η Σταμάτη έκανε λάθος στην επαναφορά , η Μόουρ έκλεψε την μπάλα και με εύστοχο καλάθι της έδωσε το προβάδισμα στις Εσπερίδες 72-74 , που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Από πλευρά νικητών η Πάτι ήταν πρώτη σκόρερ με 20 πόντους και ακολούθησε η Μόουρ με 15 , ενώ από την ομάδα της Βούλας η Πολυμένη είχε 18 πόντους με τέσσερα τρίποντα.

Διαιτητές: Καλογριάς-Χριστοδουλάκης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 12-17, 28-40, 55-57, 72-74
Πρωτέας Βούλας (Δεσποτάκης): Σάντερς 4(2),  Σταμάτη 10(2), Πολυμένη 18(4), Σακελλαρίου 11(3), Χατζηγιακουμή 12(4), Αναστασοπούλου 6(2), Τζορτζ 11, Τζανετάτου.
Εσπερίδες Καλλιθέας (Σόφτσης): Χάιλαρ 6, Χατζηβασιλείου 16(4), Μουρ 15, Πρίφτη 11(3), Κορρέ 2, Μπενέκη 4, Μαργέλου, Πάτι 20(3).