Σέπσι-Φοίνιξ Κοστάντσα 97-61: Παραμένουν αήττητες με καλή εμφάνιση της Παυλοπούλου

Η Σέπσι νίκησε άνετα την Φοίνιξ Κοστάντσα με 97-61, με την Πηνελόπη Παυλοπούλου να κάνει πολύ καλή εμφάνιση.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Σέπσι να έχει το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος, αλλά οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (15-15). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ ανέβηκε σε υψηλά σημεία, με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα με εφτά πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (49-42).

Στο δεύτερο μέρος, η Σέπσι πάτησε το γκάζι και με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 48-19, κατάφερε να κερδίσει άνετα με 97-61.

Από τις νικήτριες ξεχώρισαν οι Τομπίν και Μαντάς με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φοίνιξ Κοστάντσα διακρίθηκαν οι Φότα και Χέντερσον με 11 και εννιά πόντους. Η Πηνελόπη Παυλοπούλου σκόραρε έντεκα πόντους, μοίρασε εφτά ασίστ και μάζεψε τρία ριμπάουντ σε 15:51 λεπτά.

Περίοδοι: 15-15, 49-42, 75-51, 97-61