Μπιντγκόζ - ΟΑ Χανίων 84-54: Αποκλεισμός με δυο βαριές ήττες

Τον αποκλεισμό γνώρισε ο ΟΑ Χανίων ως φυσικό επακόλουθο καθώς μετά την εντός έδρας ευρεία ήττα, έχασε εκ νέου και στην Πολωνία από τη Μπιντγκόζ με σκορ 84-54.

Πλέον ο σύλλογος της Κρήτης που είναι χωρίς προπονητή εδώ και περίπου 2 μήνες και παρά την έναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων, επικεντρώνεται στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Από τις γηπεδούχες ξεχώρισε η Πίκα με 19 πόντους, ενώ από την ομάδα των Χανίων πρώτες σκόρερ αναδείχθηκαν οι με Κόλεμαν και Σιέρα με 14 πόντους έκαστη.

Ανταγωνιστικός μόνο την πρώτη περίοδο ο ΟΑΧ

Ο ΟΑ Χανίων κατάφερε μόνο στην πρώτη περίοδο να σταθεί ανταγωνιστικά κόντρα στην πολωνική ομάδα, καθώς με πρωταγωνίστριες τις Κόλεμαν και Σιέρα κατάφεραν να είναι πάντα κοντά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 22-20.

Από εκεί και πέρα όμως η Μπιντγκόζ αύξησε την πίεση και πήρε ξεκάθαρα τα ηνία του αγώνα, με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 42-31.

Στη συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα και με τη διαφορά του σκορ να είναι σταθερά διψήφια δεν απειλήθηκε ουσιαστικά. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 61-39.

Η ουσία για τις δυο ομάδες δεν άλλαξε και ο ΟΑΧ ηττήθηκε με σκορ 84-54.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 42-31, 61-39, 84-54.