Αβενίντα-Σκιο 61-72: Διπλό για την ομάδα των Δικαιουλάκου και Πρέκα παρά την 16αρα της Φασούλα

Η Φαμίλα Σκιο των Ελλήνων προπονητών, Τζώρτζη Δικαιουλάκου και Πέτρου Πρέκα νίκησε εκτός έδρας την Περφουρμερίας Αβενίντα στην οποία αγωνίζεται η Μαριέλλα Φασούλα με 72-61 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-3, ενώ η ισπανική ομάδα έπεσε στο 5-5.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στα πρώτα λεπτά, με την Φαμίλα Σκιο να έχει για περισσότερη ώρα το προβάδισμα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-14). Η ομάδα των Ελλήνων προπονητών ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 25-14, προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-28).

Αν και οι γηπεδούχες πίεσαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η ιταλική ομάδα κράτησε την διαφορά της και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-43). Η Φαμίλα Σκιο ήταν δυνατή στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Περφουρμερίας Αβενίντα με 72-61.

Από την Σκιο διακρίθηκαν οι Χάουαρντ και Ζαχούλ με 16 πόντους έκαστος. Από την Αβενίντα ξεχώρισαν οι Φασούλα (7ρ. και δύο ασίστ) και Ρεισινγκέροβα με 16 και δέκα πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 14-18, 28-43, 43-55, 61-72