National League 1: Νίκη για τους Σοφάδες έναντι του ΝΕΟΛ

Ο ΓΣ Σοφάδων επικράτησε του ΝΕΟΛ με 76-65, σε παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημα και παρά την επιστροφή του ΝΕΟΛ μέχρι το ημίχρονο, επέβαλλαν εκ νέου τον ρυθμό τους στο τρίτο δεκάλεπτο, φτάνοντας στην νίκη.

Καμπερίδης με 26 πόντους και Καπετάκης με 23, ήταν οι κορυφαίοι των Σοφάδων, ενώ για το ΝΕΟΛ, ο Μανάκας είχε 20 πόντους και ο Ραΐσεβιτς 17.

Διαιτητές: Καρακάσης-Παπαδόπουλος Νικ.-Μπολάνο

Δεκάλεπτα: 12-21, 34-36, 50-62, 65-76

ΝΕΟ Ληξουρίου (Καυκής): Μανάκας 20 (1), Ραϊσεβιτς 17 (2), Μόσιαλος 5 (1), Ματσούκης 14 (2), Κοντούδης 3 (1), Μαρούλης 2, Μπακέας, Μακαριάδης 4, Τσούκας, Τρυφωνόπουλος.

ΓΣ Σοφάδων (Κακλαμάνος): Καπετάκης 23 (3), Αναστασόπουλος, Καμπερίδης 26, Παππάς 10 (2), Μπουντούρης 8 (1), Νικολής 2, Δήμος 5 (1), Λαφτσίδης 2.