Χίμκι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-78: Με double-double του Μονρό (vid)

Η Χίμκι πήρε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 86-78, στο πλαίσιο της εξ' αναβολής παιχνίδι στην VTB League, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-4, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν έπεσαν στο 4-2.

Αν και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-35), η Χίμκι με ένα επί μέρους 21-14 στην τρίτη περίοδο, πήρε το προβάδισμα με μόλις ένα πόντο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (56-55).

Η Χίμκι διαχειρίστηκε καλύτερα την κατάσταση και οι γηπεδούχοι νίκησαν την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 86-78.

Από την Χίμκι ξεχώρισε ο Μονρό με τους 28 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ, με τον ΜακΚόλουμ να προσθέτει από 16 πόντους. Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Τζέιμς και Μιλουτίνοφ με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 12-18, 35-41, 56-55, 86-78