Μπασκόνια-Μακάμπι Τ.Α. 63-67: «Άλωσε» την Βιτόρια

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ έκανε σπουδαίο "διπλό" στην Βιτόρια, επί της Μπασκόνια με 67-63, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 5-8, με την Ισπανική ομάδα να πέφτει στο 6-6.

Η Μπασκόνια ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και πέρασε μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-12), με την Μακάμπι Τελ Αβιβ με ένα επί μέρους σκορ 25-13, να περνάει με τέσσερις πόντους μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (37-33).

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν, αλλά η Μακάμπι Τελ Αβίβ βρήκε απαντήσεις και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-54). Αν και η Μπασκόνια έφερε στα πρώτα λεπτά το ματς στα ίσα (56-56), η Μακάμπι Τελ Αβίβ διαχειρίστηκε καλύτερα την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας με 67-63.

Από την Μπασκόνια ξεχώρισαν οι Πολονάρα και Φολ με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μακάμπι Τελ Αβίβ οι Ντόρσει και Χάντερ με 15 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 20-12, 33-37, 54-56, 63-67