Μάβερικς-Τίμπεργουλβς 96-104: Δεύτερη φιλική νίκη για την ομάδα της Μινεσότα

Οι Τίμπεργουλβς νίκησαν τους Μάβερικς με 104-96, κάνοντας το 2/2 στις φιλικές τους αναμετρήσεις που έχουν δώσει μέχρι τώρα φέτος. Ο αγώνα διεξήχθη στο γήπεδο Έντιχαντ Αρένα του Άμπου ΝτάμπΙ.

Οι Τίμπεργουλβς ήταν σαρωτικοί στα πρώτα λεπτά του αγώνα και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-20). Η ομάδα από την Μινεσότα διαχειρίστηκε την κατάσταση στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-43).

Η ομάδα Φινκ του κόουτς κράτησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (81-70). Αν και η ομάδα από το Ντάλας μείωσε την διαφορά στους δύο πόντους σε δύο περιπτώσεις, οι Τίμπεργουλβς διατήρησαν το προβάδισμα τους και νίκησαν εκτός έδρας τους Μάβερικς με 104-96.

Από τους Τίμπεργουλβς διακρίθηκαν οι Ράιντ και Τάουνς με 14 πόντους έκαστος. Από τους Μάβερικς ξεχώρισαν οι Χάρντι και Ντόντσιτς με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-29, 43-53, 70-81, 96-104