Μπακς-Μάτζικ: 110-122 Δεν ήταν αρκετό το double-double του Γιάννη

Οι Ορλάντο Μάτζικ νίκησαν τους Μιλγουόκι Μπακς με  122-110 για τον πρώτο αγώνα του πρώτου γύρου των πλέι οφς, κάνοντας το 1-0 στην σειρά.

Αν και οι Μπακς βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στα πρώτα λεπτά, οι Μάτζικ τους προσπέρασαν και πήραν διαφορά δέκα πόντων στο πρώτο δωδεκάλεπτο (33-23). Οι Μάτζικ δεν ξέφυγαν στο σκορ, αλλά κατόρθωσαν να κρατήσουν το προβάδισμα, με αποτέλεσμα το double-double (31 πόντους-17 ριμπάουντ) του Γιάννη Αντετοκούνμπο να μην αρκετό για τα Ελάφια και η ομάδα από το Ορλάντο να νικάει με 122-110, κάνοντας το 1-0 στην σειρά και τυπικά το break στα Ελάφια.

Από τους Μπακς ξεχώρισε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 31 πόντους, 17 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε κάτι λιγότερο από 33 λεπτά, ενώ από 16 πόντους πρόσθεσε ο Τζόρτζ Χιλ. Από τους Μάτζικ διακρίθηκαν οι Νίκολα Βούτσεβιτς και Τέρενς Ρος με 35 και 18 πόντους έκαστος.