Νίκη για Χόρνετς, σπουδαία διπλά για Τζαζ και Χιτ (vids)

Οι Χόρνετς νίκησαν εντός έδρας τους Γουίζαρντς με 119-97, ενώ οι Τζαζ και Χιτ "άλωσαν" τις έδρες των Πέισερς και Νικς αντίστοιχα.

Αναλυτικά:

Χόρνετς-Γουίζαρντς: 119-97

Οι Χόρνετς μπήκαν δυνατά στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-31). Η ομάδα από την Σάρλοτ πάτησε το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 35-21 στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και είχε προβάδισμα με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (69-52).

Οι Χόρνετς ήταν ανώτεροι και έπαιξαν πιο αποτελεσματικά στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να νικήσουν τους Γουίζαρντς με 119-97.

Από τους Χόρνετς ξεχώρισαν οι Ροζίερ και Χέιγουορντ με 26 και 25 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Γουίζαρντς διακρίθηκαν οι Μπιλ και Λόπεζ με 31 και 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 34-31, 69-52, 102-73, 119-97

Πέισερς-Τζαζ: 95-101

Αν και οι Πέισερς είχαν το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, οι Τζαζ ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-20). Η ομάδα από την Γιούτα δεν μπόρεσε να κρατήσει τα ηνία του αγώνα, αλλά παρότι οι Πέισερς βρέθηκαν μπροστά, το σκορ ήταν ισόπαλο στο τέλος του ημιχρόνου (47-47).

Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν καλύτερα την κατάσταση και νίκησαν τους Πέισερς με 103-95.

Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Σαμπόνις και ΜακΝτέρμοτ με 20 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Τζαζ διακρίθηκαν οι Μίτσελ και Μπογκντάνοβιτς με 27 και 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-25, 47-47, 68-65, 95-103

Νικς-Χιτ: 103-109

Παρότι οι Νικς ήταν μπροστά στα πρώτα λεπτά, οι Χιτ πήραν προβάδισμα δύο πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-23). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ και είχαν τα καλά τους κομμάτια στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με την ομάδα από το Μαιάμι να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (60-59).

Οι Χιτ δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους Νικς και παίζοντας πιο αποτέλεσματικά, νίκησαν εκτός έδρας με 109-103.

Από τους Χιτ ξεχώρισαν οι Αντεμπάγιο και Μπάτλερ με 24 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Νικς διακρίθηκαν οι Ράντλ και Μπούλοκ με 26 και 21 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 59-60, 77-82, 103-109