Πέισερς-Μπακς 109-119: Γιάννης και Μίντλετον υπέγραψαν την νίκη

Με εξαιρετικό Γιάννη Αντετοκούνμπο και Κρις Μίντλετον, οι Μπακς "απέδρασαν" από την έδρα των Πέισερς, επικρατώντας με 119-109 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 3-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 1-3.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Μπακς να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-30).  Η ομάδα από το Μιλγουόκι είχαν τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (66-57).

Τα "Ελάφια" συνέχισαν δυναμικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και ανέβασαν ρυθμούς, με αποτέλεσμα να "χτίσουν" μια διψήφια διαφορά πόντων και να προηγηθούν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (101-86). Αν και οι Πέισερς προσπάθησαν να μειώσουν την απόσταση, οι Μπακς διατήρησαν το προβάδισμα τους και νίκησαν εκτός έδρας με 119-109.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Αντετοκούνμπο (10ρ. και 9 ασίστ) και Μίντλετον (5ρ., 7 ασίστ) με 30 και 27 πόντους αντίστοιχα. Επίσης, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε οχτώ πόντους και τρία ριμπάουντ σε 19:22 λεπτά, ενώ ο Γιώργος Καλαιτζάκης αγωνίστηκε για 0:33 δευτερόλεπτα.

Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Μπρόγκντον (4 ριμπάουντ και 7 ασίστ) και Σαμπόνις (13 ριμπάουντ και 5 ασίστ) με 25 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 30-34, 57-66, 86-101, 109-119