Νικς-Σίξερς 109-125: Με κομβικούς Εμπίντ και Χάρντεν

Οι Σίξερς νίκησαν εκτός έδρας τους Νικς με 125-109 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 37-23 (3η θέση στην Ανατολική Περιφέρεια), ενώ η ομάδα από την Νέα Υόρκη έπεσε στο 25-36 (12η θέση στην Ανατολική Περιφέρεια).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Σίξερς να έχουν τον πρώτο λόγο και να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (38-35). Η ομάδα από την Φιλαδέλφεια ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (65-56).

Αν και οι γηπεδούχοι μείωσαν την διαφορά στον ένα πόντο σε δύο περιπτώσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα από την Φιλαδέλφεια διατήρησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (91-89). Οι Σίξερς πάτησαν το γκάζι στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 34-20 και νίκησαν εκτός έδρας τους Νικς με 125-109.

Από τους Σίξερς διακρίθηκαν οι Εμπίντ (9ρ. και τρεις ασίστ) και Χάρντεν (10ρ. και 16 ασίστ) με 37 και 29 πόντους αντίστοιχα. Από τους Νικς ξεχώρισαν οι Μπάρρεττ (5ρ. και έξι ασίστ) και Φουρνιέρ (2ρ. και δύο ασίστ) με 24 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 35-38, 56-65, 89-91, 109-125