Μπουλς-Μπακς 95-119: Με σούπερ Γιάννη το Μιλγουόκι έκανε το 3-1 στην σειρά

Οι Μπακς νίκησαν εκτός έδρας τους Μπουλς με  119-95, με αποτέλεσμα να κάνουν το 3-1 στην σειρά των playoffs του NBA και να είναι μια νίκη μακριά από την επόμενη φάση.

Οι Μπακς επέβαλλαν τον ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-22). Η ομάδα από το Μιλγουόκι ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 31-19, προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-41).

Τα Ελάφια κράτησαν την διαφορά τους κυρίως σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (90-74). Οι Μπακς διεύρυναν και διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Μπουλς με 119-95.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο (17ρ. και επτά ασίστ) και Άλεν (2ρ.) με 32 και 27 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μπουλς ξεχώρισαν οι ΛαΒίν (5ρ. και 13 ασίστ) και ΝτεΡόζαν (5ρ. και τρεις ασίστ) με 24 και 23 πόντους.

Περίοδοι: 22-25, 41-56, 74-90, 95-119