Προμηθέας-Απ. Πατρών 79-84: Φιλική νίκη για τους ασπρόμαυρους

Ο Απόλλων Πατρών νίκησε τον Προμηθέα με 84-79 σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο Δ. Τόφαλος.

Οι "ασπρόμαυροι" είχαν το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-18). Οι "πορτοκαλί" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα του κόουτς Βετούλα να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-37).

Οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους "ασπρόμαυρους" να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-59). Ο Απόλλων Πατρών διατήρησε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο και νίκησε τον Προμηθέα με 84-79 σε φιλικό αγώνα.

Απο τον Προμηθέα διακρίθηκαν οι Κόφεϊ και Χέιλ με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τον Απ. Πατρών ξεχώρισαν οι Γουάσινγκτον και Σταρκς με 26 και 25 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-27, 37-40, 59-63, 79-84

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Παπαθεοδώρου): Ρέινολτς 12 (4), Μπαζίνας 6 (2), Πλώτας 2, Χρυσικόπουλος 8 (2), Κόφεϊ 22 (3), Στίβενς 2, Ετσενίκε 8, Κούρουκς (1) 3, Χέιλ 16

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βετούλας): Ουάσινγκτον 26 (6), Σταρκς 25 (4), Μπλέιλοκ, Σκορδίλης 4, Μουράτος 8 (1), Όσμπορν 4, Φιλιππάκος 12 (4), Σαλούστρος 5 (1)