Ρεάλ Μ. - Μπάγερν 88-73: Καθάρισε στην τέταρτη περίοδο η Βασίλισσα

Η Ρεάλ επικράτησε στην Μαδρίτη της Μπάγερν με 88-73 και παρέμεινε μόνη πρώτη στην βαθμολογία της φετινής Euroleague.

Η Ρεάλ ξεκίνησε με ένα 8-0 τον αγώνα αλλά η Μπάγερν ανέκαμψε γρήγορα και μάλιστα έκλεισε την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 4 πόντους με (19-23) με τρίποντο του Κάρσεν Έντουαρτς. Στην δεύτερη περίοδο το προβάδισμα επέστρεψε στην πλευρά των γηπεδούχων οι οποίοι προηγήθηκαν έως και 7 πόντους,με το ημίχρονο να λήγει 42-37.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βαυαροί συνέχισαν να μένουν ζωντανοί στο ματς ,παρότι η Ρεάλ προηγήθηκε με 12 πόντους με τρίποντο του Χεζόνια (57-45),και μπήκε στην τέταρτη περίοδο με την διαφορά στους 6 (63-57). Στο τέταρτο δεκάλεπτο ,όμως, η Ρεάλ ξέφυγε με σερί 14-0 (77-59) και δεν ξανακοίταξε πίσω με το παιχνίδι αν λήγει 88-73.

Για τους Καστιγιάνους ο Γιούλ ήταν ο πρώτος σκόρερ με 16 πόντους και ο Καμπάτσο με 13, ενώ για τους Βαυαρούς ο Μπόνγκα είχε 15 και ο Μπούκερ 14.