Παρτιζάν - Βιλερμπάν 90-77: Σόου Πάντερ και εύκολο βράδυ για τους Σέρβους

Σ' ένα βράδυ με τον Πάντερ να κόβει και να ράβει , η ομάδα του Ζοτς "τσάκισε" την Βιλερμπάν ,με τα εξωαγωνιστικά θέματά της, με σκορ 90-77 . Οι Σέρβοι βρίσκονται έτσι στο 10-8 της βαθμολογίας , ενώ οι Γάλλοι βρίσκονται στο 2-16 .

Υπερηχητική ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο , η Παρτιζάν με τον Πάντερ και τον Καμπόκλο να σκορπούν τον φόβο και τον τρόμο και με την Βιλερμοπάν ανήμπορη να αντιδράσει πήρε ένα μικρό προβάδισμα 6 πόντων στο τέλος της περιόδου (23-17). Στη συνέχεια , οι Σέρβοι έπαιξαν άμυνα (καθώς δέχθηκαν μόνο 14 πόντους) γεγονός που την μετουσίωσαν σε καλάθια μπροστά , γεγονός που το μαρτυρά και το επιμέρους 27-14 , με τους Σέρβους να έχουν αυξήσει το χάντικαπ ήδη σε πολύ υψηλές και μη αναστρέψιμες  τιμές στο τέλος του ημιχρόνου (50-31).

Στο δεύτερο μέρος , ένα 14-0 των γηπεδούχων εκτόξευσαν την διαφορά πάνω από τους 30 πόντους (64-33)με το παιχνίδι να έχει τελειώσει ήδη από το 26'. Στο τέλος , οι Γάλλοι εκμεταλλευόμενοι την απραγία λόγω διαφοράς των γηπεδούχων προσπάθησαν να μαζέψουν τα ασημάζευτα , βάζοντας τα σουτ κυρίως με το Σκοτ και έριξαν την διαφορά κοντά στους 10 πόντους , διαμορφώνοντας το τελικό 90-77

Από τους Σέρβους ξεχώρισαν ο Πάντερ με 22 πόντους , ενώ από τους Γάλλους εξαιρετικός ήταν ο διπλός Σκοτ με 24 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα:23-17,50-31,69-45,90-77

Screenshot 2024 01 02 at 23 30 44 Partizan Mozzart Bet Belgrade vs LDLC ASVEL Villeurbanne 2 January 2024 21 45 EuroLeague