Ρεάλ- Εστουντιάντες 93-77: Έκτη σερί νίκη και πρωτιά για την βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε άνετα την συμπολίτισσα, Εστουντιάντες με 93-77, κάνοντας το 6/6 στο Ισπανικό πρωτάθλημα της φετινής σεζόν και παρέμεινε στην πρώτη θέση, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στην 11η θέση και το 3-4.

Αν και η Εστουντιάντες ήταν μπροστά με 23-18 στην πρώτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε το προβάδισμα με 44-34 στο τέλος του ημιχρόνου. Οι μερένχες ξέφυγαν στο σκορ με ένα επί μέρους 25-10 στην τρίτη περίοδο (69-44) και παρόλο που η Εστουντιάντες ροκάνισε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, η βασίλισσα νίκησε με 93-77.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισαν οι Καμπάτσο και Τόμπκινς με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους φιλοξενούμενους διακρίθηκαν οι Ρόμπερσον και Τζεντίλε με 14 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 18-23, 44-34, 69-44, 93-77